othemes wordpress turizm tatil teması
  • Ara

  • Kategoriler

  • Otel Konumu

  • Otel Türü

Burcunuza Göre Tatil Yapmaya Ne Dersiniz?

Temmuz 13, 2016 Tatil Rehberi

Burç, insanın doğum anında Güneş’in hangi pozisyonda olduğunu gösteren sembolik ifadedir. Eğer doğduğunuz noktadan gökyüzüne, Güneş’e doğru bir çizgi çizer ve bu çizgiyi sonsuza doğru uzatırsanız, bu çizginin bir burca ulaştığını görürsünüz, bu gökyüzü alanı sizin burcunuzu ifade eder.

 

Tatil planınızı rastgele mi yapıyorsunuz? Burcunuzla yani ruhsal kimliğinizle uygun bir tatil yapmak hiç aklınıza geldi mi? Son yıllarda sizi size biraz daha yaklaştıracak, ruhsal kimliğinizi yansıtacak bir tatil düşünmez misiniz?
Eğer cevabınız evet ise bu konudaki önerilerimi okumaya davet ediyorum…

 

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

 

1-koç-tatilrehbein

 

Koç burcu insanı, macera ve keşifleri temsil ettiği için tatilinde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi adrenalin dolu sporları yapmayı tercih eder. Doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir. Koç burcu ilk defa gittiği yerlerde çok eğlenir. Bu yüzden tatil için hiç gitmediği yerleri seçmek daha iyi olacaktır. Her zaman yeniliklere ihtiyacı vardır, önceden gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermeyebilir.

 

Boğa Burcu (21 Nisan – 21 Mayıs)

 

2-boğa-tatilrehberin

 

Boğa burcu insanı lükse ve güzelliklere düşkündür. Yeşillikler içinde doğa manzaralı şık bir tatil köyü, otel tam ona göre olabilir. Abant Gölü, Yedigöller, Uludağ, İsveç, İsviçre, Karadeniz gibi yerlerde çok mutlu olacaktır. Boğa insanı tatilde gevşemek ister. Boğa kadınları güzellik ürünleri ve bakımı ile kendini şımartmayı sever.

 

İkizler Burcu (22 Mayıs – 22 Haziran)

 

3-ikizler-tatilrehberin

 

İkizler insanı için tatil ve seyahat, yeni şeyler öğreneceği, heyecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişleteceği, mükemmel bir fırsat demektir. Tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri, gittiği yerde fiziksel olarak meşgul olabileceği etkinlik ve aktivitelerin olmasıdır. Plajları, tarihi yerleri, müzeleri, güzel manzarası olan kısa gezi ve turlar yapabileceği diğer tatil yörelerine yakın bir yer seçmesi faydalı olacaktır. İkizler burcu lüks otelleri tercih etmez, onun yerine minik otelleri, pansiyonları tercih eder. Haberci ruhlu İkizler’in yakınlarında mutlaka gazete bayii ya da kitapçı olmalıdır.

 

Yengeç Burcu (23 Haziran – 22 Temmuz)

 

4-yengec-tatilrehberin

 

Yengeç insanları en çok su kenarında tatil yapmaktan mutlu olurlar. Yengeç burçlarının çoğu evlerinden fazla uzaklaşmak istemezler. Evlerine yakın deniz, göl kenarları, onlar için ideal tatil yerleri olabilir. Büyük lüks oteller yerine küçük oteller, içinde mutfağı olan bungalovlar sakinliği seven Yengeç insanına hitap eder. Tutumlu Yengeç fazla para harcamayı sevmediğinden hesaplı turlarla tatile çıkmak ister. Yengeç burcu, büyük dedelerinin doğduğu yerlere gidip köklerini araştırmaktan heyecan duyar. Aynı şekilde Mekke, Kudüs, gibi dinlerin doğduğu bölgeleri ziyaret etmekten de zevk alacaktır. Yengeç için tatilde en çok neler hissettiği önemlidir.

 

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

 

5-aslan-tatilrehberin

 

Günlük yaşantısında bile lükse meraklı olan , tatil söz konusu olduğu zaman en değişik, en harika tatil için tüm parasını birden harcayabilir. Rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatilin anlamsız ve sıkıcı olduğuna inanır. Aslan toplum insanıdır, kalabalıktan hoşlanır. Zengin kültürleri olan kalabalık şehirler onu çeker. Özellikle eski sarayları, kaleleri olan yerlerde asaletin izlerini bularak çok mutlu olur. Aslan insanı nereye giderse gitsin parasının yettiği en lüks otelde en iyi servisi almak ister. Gece hayatını sevdiğinden onu dans etmeye, caz konserine ya da tiyatroya götürebilirsiniz.

 

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

 

6-başak-tatilrehberin

 

Başak insanı, zeki, entelektüel, iletişimci, enerjik ve aynı zamanda üreticidir. O sırt üstü yatarak hiç bir şey yapmadan bir tatil geçirmeyi asla tercih etmez. Başak insanı Keşif ve araştırma duygusunu tatmin edeceği yeni yerler ona her zaman heyecan verir. En uygun fiyatlı tur ve otelleri araştıracak, eğer yabancı bir ülkeye gidiyorsa o ülkenin dilini biraz öğrenecek, kültürü hakkında bilgi toplayacaktır. Sağlığına düşkün Başak burcu, uzaklara gidemiyorsa, yakınlardaki kaplıca, sağlık çiftlikleri gibi yerlere gitmeyi tercih edebilir. Egzersiz yapacak, doğa içinde yürüyecek, masaj, sauna, çamur, parafin maskeleri ile baştan aşağı temizlenecek, dinlenecek ve kendini harika hissedecektir.

 

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

 

7-terazi-tatilrehberin

 

Sosyal olan Terazi insanı, tatil için büyük bir şehri ya da hareketli bir tatil yöresini tercih eder. Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, çadırda bir tatil ona göre değildir. Terazi burcu, müzeleri, sanat galerilerini dolaşmayı, alışveriş yapmayı sever ve gece hayatından çok zevk alır. Terazi insanları için tatil demek, kalabalık ve neşeli insanlarla bir arada eğlenmek demektir.

 

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

 

8-akrep-tatilrehberin

 

Akrep insanının özel hayatı çok önemlidir. Issız, sessiz, sakin, kimsenin olmadığı bir ada, tatil yöresi ya da özel bir tekne tam ona göredir. Yengeç ve Balık gibi duygusal bir su burcu olan Akrep, su kenarında kendini hiç bir yerde olmadığı kadar iyi hisseder. Yoğun duygulara ve tutkulara sahiptir, zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Günlük hayatta enerjisini çok yoğun ve konsantre bir biçimde kullanan Akrep, enerjisini çok çabuk tüketir. Issız bir adaya veya tekneye bütçesi yetmiyorsa deniz ya da göl kenarında kitap okuyarak, balık tutarak ve hiç bir şey yapmadan dinlenebileceği sakin yerlerde tatil yapmalıdır. Akrep insanının sahilde uzun yürüyüşlere ihtiyacı vardır. Kaldığı otelin güzel ve konforlu olmasını ister.

 

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

 

9-yay-tatilrehberin

 

Yay burcunun seyahat etmeye karşı bir tutkusu vardır. Ne kadar uzak ve egzotik yerlere giderse o kadar çok heyecan duyar. Yolculuğa çıkmadan çok önce gideceği yerin kültürü ve tarihi hakkında mutlaka bilgi toplar. Lisan konusunda oldukça yeteneklidir ve gideceği ülkenin insanları ile hiç olmazsa biraz sohbet edebilecek kadar o ülkenin dilini öğrenir. Yay burcu, tatil programını bol fiziksel aktivitelerle doldurmalıdır. Bol aktiviteli, spor faaliyetleri olan tatil köyleri Yay insanı için ideal olabilir. Doğa yürüyüşleri, tenis oynamak, yüzmek, koşmak, at binmek v.b  çok mutlu edecektir.

 

Oğlak Burcu (22 Aralık – 21 Ocak)

 

10-oğlak-tatilrehberin

 

Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. Arkeolojik kazılar yapılan bölgelere gitmek ya da bu kazılardan birinde gönüllü çalışmak hayatının unutulmaz tecrübesi olabilir. Oğlak insanı eski, büyük ve geleneklerini koruyan otellerde kalmaktan büyük zevk duyar. Bunun yanı sıra Oğlak burcu doğada dere tepe yürümeyi sever. Oğlak, tatilinde biraz iş yapabilirse çok mutlu olur. Bu durum yanındaki insanı çıldırtabilir ama onun için iş, hayatının bir parçasıdır, seyahatinde işle ilgili bir fırsat yakalayabilirse tatil daha da zevkli olacaktır.

 

Kova Burcu (22 Ocak -19 Şubat)

 

11-kova-tatilrehberin

 

Sıradan turistik bir tatil, maceracı ruhlu Kova burcunu sıkabilir. Dünya kültürlerine, toplumların sosyal yapılarına ilgi duyan, entelektüel Kova, büyük sosyal değişimlerin olduğu Rusya, Çin, Hong Kong ya da Berlin gibi yerlere gitmelidir. Kova burcu bilgisayarı olmadan yaşayamaz, tatilde iken bile aklı bilgisayarında’dır. Kendi programını kendi yapabileceği tatili tercih eder. onun için hiç bir gezinin katı kuralları ya da günlük programı olmamalıdır. Sürprizlere ve değişikliklere açık bir tatil düşünebilirsiniz.

 

Balık Burcu (20 Şubat – 20 Mart)

 

12-balik-tatilrehberin

Balık insanı romantiktir, tatilinden iyice zevk alabilmesi için, içinde biraz fantezi olmalıdır. Gerçek, günlük hayata benzeyen sıradan bir tatil ona göre olmayabilir. Su elementi Balık için en iyi tatil, ada ve deniz kenarında olandır. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas Balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Balık burcu ayakları temsil eder. Balık insanı özellikle romantik aşk şarkıları ile dans etmeyi severler. Sezgileri gelişmiştir ve seyahat sırasında keşfetme duygusu ona zevk verir.


Burcunuza Göre Tatil Yapmaya Ne Dersiniz? Hakkındaki Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


© 2019 Revingo. Tüm hakları saklıdır
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
  • Kayıt
Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen kullanıcı adı yada email adresinizi girin. Yeni bir şifre belirleyebilmek için email alacaksınız.
Kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamaktayız.